MEDOVINKA ROKA 2019

Medovina je vykvasený alkoholický nápoj z medu teda víno z medu. Je to prírodný nápoj sladkej opojnej chuti a jemného medového buketu. Vzniká kvasením medového roztoku za pomoci ušľachtilej kultúry vínnych kvasiniek. Medovina vyrobená tradičnou technológiou obsahuje zväčša 12 – 14 % alkoholu.
 • Medovina AMINAMED 0,7l 
 • 9€
 

DSC_5125JPG

MED

Med je zmes cukrov, vody, a iných zložiek. Špecifické zloženie medu závisí najviac od zmesi kvetov navštívených včelami, ktoré med produkovali a líši sa podľa lokality, obdobia, sezóny a jednotlivých včelstiev.
Máme med z vlastnej produkcie od našich včeličiek viacerých druhov. Ako je napr. agátový, lipový, slnečnicový, repkový, kvetový (z jarných kvetov).


AMINAMED 960g

Momentálne máme na predaj 


Med kvetový s repkou ........... 8 €
Med slnečnicový .......................8 €
Med lipový ..................................9 €                                                                     

(Ďalšie zaujímavosti po kliknutí na tlačítko.)  


KVETOVÝ PEĽ

Väčšina zložiek v pele (vitamíny, minerály, enzýmy) existujú v dokonalom pomere, čo ďalej zvyšuje jeho výživovú hodnotu. V prírodnej liečbe a prevencii má peľ mimoriadne dôležité miesto so širokým spektrom použitia. Použitie : Skladujte pri teplote do 25°C.  Odporúča sa užívať ráno a večer 1 kávová lyžička rozpustená v teplom, nie vriacom nápoji (mlieko, čaj). Upozornenie: Pozor u ľudí alergických na peľ !


(Ďalšie zaujímavosti po kliknutí na tlačítko.)  

AMINAMED- KVETOVÝ PEĽ
Kvet. peľ 130g .........3,20€


PASTOVANÝ MED

Poznáte PASTOVANÝ MED ?

Prvé čo treba povedať je, že pastovaný med nenosia včely z úľa. Pastovaným sa stáva až vtedy , čo ho včelár vyšľahá. Pastovaný med netečie, netuhne ale je jemný, krémový. V chrípkovom období je veľmi dobrý ako výživový doplnok.
A do takto upraveného medu pridávame napríklad : zázvor, kvetový peľ, rakytník, kakao, zázvor.

NOVINKA !!!  Pastovaný med + MALINA, JAHODA, CHILLI, KÁVA, ČUČORIEDKA.PASTOVANÝ MED 240g

 • PM zázvor
 • PM rakytník
 • PM kvetový peľ
 • PM cacao 
 • PM škorica
 • PM malina
 • PM jahoda
 • PM chilli
 • PM káva
 • PM čučoriedka
 • 4,10€
PASTOVANÝ MED 130g - všetky druhy 2,50€

(Ďalšie zaujímavosti po kliknutí na tlačítko.)  

 

LEVANDUĽOVÝ OLEJ

Tento levanduľový olej môžete používať vnútorne (pitie) ale aj na vonkajšie použitie. Domáci levanduľový olej si môžete pridávať 5 kvapiek do čaju s medom alebo iným zdravým sladidlom. Tento čaj s levanduľovým olejom Vás upokojí, zlepší spánok, podporí trávenie, zlepší odvodnenie alebo ho môžete užívať aj počas chrípky alebo nádchy. Tento olej je na prírodnej báze môžete ho užívať vnútorne a zároveň aj na otvorené rany, kožné ochorenia, popáleniny či vlasy, nechty alebo pleť.

Vonkajšie použitie levanduľového oleja :

Levanduľový olej si pokojne môžete pridať do svojej neparfumovanej kozmetiky (krém, pena do kúpeľa) pár kvapiek a uvidíte aká bude voňavá.
Levanduľový olej môžete inhalovať a to tak, že do aromalampy dáte menšie množstvo vody,
4 kvapky vonného levanduľového oleja, čajovú sviečku zapálite na spodku aromalampy a o chvíľu môžete nasávať túto prekrásnu vôňu. Nestojte bezprostredne nad aromalampou, nechajte vôňu rozvinúť po celej miestnosti.

Primiešajte olej do krému alebo si kvapky aplikujte priamo na vyrážky. Olej nechajte pôsobiť počas noci.  

Vnútorné použitie levanduľového oleja :
Na vnútorné použitie slúži iba domáci levanduľový olej alebo kupovaný s určením na konzumáciu. Domáci levanduľový olej si môžete pridávať do čaju, krému, pudingu, jogurtu, smoothie nápoja alebo do koktailu.Už v predaji !

LEVANDUĽOVÝ OLEJ 30 ml.......... 2,50€


PROPOLISOVÁ TINKTÚRA

Propolisová tinktúra je vlastne liehový extrakt z propolisu. Po zmiešaní s vodou zbelie, respektíve voda sa zakalí do mliečna. Do pohára s vodou pridáme 3-4 kvapky propolisovej tinktúry. Tinktúra sa užíva v rámci ľudového liečiteľstva na množstvo zdravotných problémov či už vnútorne, alebo lokálne aplikáciou na postihnuté miesto.

PROPOLISOVÁ TINTÚRA 30 ml .......... 3,80€


(Ďalšie zaujímavosti po kliknutí na tlačítko.)  

Poznáte PROPOLISOVÚ TINKTÚTU ?

Propolis, alebo inak včelí tmel, je zmes živíc, vosku a ďaľších aktívnych látok. V kombinácii s liehom sa zvýraznia jeho antiseptické a antivírusové schopnosti. Takáto propolisová tinktúra dokáže výrazne zvýšiť obranyschopnosť organizmu, urýchliť regeneráciu a pomôcť v rizikovom „chrípkovom období“. Takže ak máte problém s imunitou a ste často chorí, je propolis vhodným riešením ako pomôcť pri liečbe či s prevenciou. A nielen to, znásobené účinky propolisovej tinktúry pozitívne pôsobia aj pri liečbe kožných ochorení ako je akné, bradavice, slabšie popáleniny či rôzne zápaly kože. Často sa tiež propolis používa i na problémy v ústnej dutine. Je to známy a overený prostriedok pri bolestiach zubov, zapálených ďasnách a nepríjemných aftoch.